RATTAY - produkty

Kovové hadice

Hadice pro přepravu kapalin a plynů

Vyrábíme kovové hadice pro přepravu kapalin a plynů odolávající vysokým provozním teplotám a tlakům. Díky individuálnímu přístupu a technicky vyspělému týmu jsme schopni navrhnout a vyrobit jakékoliv atypické propojení. Naše výrobky dodáváme pro všechny průmyslové sektory po celém světě - ať už v chemickém či petrochemickém průmyslu, v plynárenství, v energetickém průmyslu nebo v ocelářském průmyslu. Jsme aktivní tam, kde jsou kovové hadice a kompenzátory vyžadovány.

Naše hadice splňují požadavky směrnice EU 97/23 / EC, která byla ke dni 27.6.2014 změněna na L189/164, tzv. směrnice o tlakových zařízeních, pokud jde o specifikaci materiálů, výrobní postupy a konstrukci.
katalogy

Typy koncovek:

nátrubky
příruby
rychlospojky
šroubení
speciální - závit NPT, příruby - ANSI, atd.,
atypická provedení

Typy hadic

TYP HR I/S – Standartní profil

Kovová hadice se standardní roztečí vln. Hadice může být opatřena jedním nebo dvěma oplety.

TYP HR I/E – úzký profil 

Kovová hadice s úzkým vlněním pro lepší flexibilitu vyrobena z trubky svařované natupo. Hadice může být opatřena jedním nebo dvěma oplety.

TYP HR I/H – silnostěnný profil pro vysoké tlaky

Kovová hadice se standardní roztečí vln a silnostěnným profilem pro vyšší tlaky. Hadice může být opatřena jedním nebo dvěma oplety.

TYP HR II / A – skládaný plochý profil

Ochranná skládaná spirálová hadice - plochý profil.

Připojení hadic

Nabízíme návrh hadic a kompenzátorů přímo na míru zákazníkovi. Vše s podporou CAD programů (DWG, STEP, DXF, atp.). Všechny výrobky podléhají 100% kontrole.
Pevné/otočné příruby
Navařovací trubky „F10“
Nátrubky s vnějším/vnitřním závitem „G05, G10, H40, K05, K10“
Vsuvky kuželové
Vsuvky ploché
Třídílná šroubení
Kamloky
Tanker
Speciální dle požadvku

Instalace hadic

Nerezové vlnovcové hadice mají robustní konstrukci a proto jsou obzvláště vhodné pro těžké provozní podmínky. Při jejich instalaci je však nutné dbát určitých zásad pro zajištění jejich dlouhé životnosti.
Již při samotné instalaci hadice na armaturu se musí zamezit torznímu namáhání (kroucení) aby hadice nebyla zatěžována kroutícím momentem. Při šroubování koncovky hadice do armatury musí být kroutící moment přenášen pouze koncovkou. U hadic se šroubením nebo převlečnými maticemi je nutné koncovku zajistit kontra-klíčem. Při montáži nesmí dojít k vzájemnému pootočení přípojných míst. Přípojná místa se musí vzájemně pohybovat v jedné rovině, aby nedocházelo ke kroucení hadice.
U hadic nesmí docházet k ostrému ohybu jak u koncovky, tak po celé jejich délce (např. jejich mechanickým zatížením v kolmém směru na koncovku).
Musí být dodržen minimální poloměr ohybu hadic uvedený v tabulkách
Během provozu je nutné zajistit pravidelnou vizuální kontrolu těsnosti či případného poškození. Dále dbát na čistotu hadice a jejího okolí, aby nedošlo k omezení její ohebnosti a tím k následnému poškození.
Je třeba omezit poškození hadice otěrem či poškození o ostré hrany protože jakákoliv deformace či ztenčení stěny hadice její životnost značně snižuje.
Níže jsou uvedeny některé typické chyby při instalaci a způsob, jak se jim vyhnout.
některé typické chyby
RATTAY kovové hadice s.r.o.
Dodáváme nerezové hadice a kompenzátory pro různé oblasti použití.
IČO: 64053636
Sídlo firmy
Kladenská 287/4
460 01 Liberec
Oficiální prodejci
GMS Most s.r.o.
GMS Pardubice s.r.o.
GMS Lanškroun s.r.o.
© 2024 RATTAY kovové hadice - Liberec . Všechna práva vyhrazena